Сестри Стоеви изпуснаха мачбол срещу двойка №1 на Европа

Българките Габриела Стаева и Стефани Стоева отпаднаха драматично във втория кръг на двойки на турнира по бадминтон от световните суперсерии "Премиър" в датския град Одензе с награден фонд 750 хиляди долара.

Сестри Стоеви пропуснаха мачбол и загубиха от поставените под номер 3 представителки на домакините Камила Ритер Юл и Кристина Педерсен с 18:21, 21:14, 21:23 след 74 минути оспорвана битка.

Българките имаха аванс от 19:17 в решаващия трети гейм, а при 21:20 бяха само на точка от победата, но допуснаха обрат.

В надпреварата на сингъл Линда Зечири също беше елиминирана във втория кръг след поражение от китайката Юфей Чън с 6:21, 14:21 за 27 минути. Стоeва българското участие в надпреварата приключи.