Уелс се класира на полуфинал на Световното по ръгби за трети път в историята си

Уелс победи драматично Франция с 20:19 (10:19) и се класира за трети път в историята си за полуфиналите на Световната купа по ръгби в Япония. Островитяните изоставаха с 0:12 точки след първите десет минути, както и с 10:19 на почивката, но стигнаха до обрат.

Есе на Рос Мориарти и точен допълнителен удар на Дан Бигар пет минути преди края запазиха надеждите на Уелс за първо отличие от 1987 година, когато тимът завоюва бронз в дебютното издание на Световната купа.

Съперник на полуфиналите ще бъде победителят от двубоя между домакина Япония и двукратния световен шампион Южна Африка. В другия полуфинал световния първенец от 2003 година Англия ще се изправи срещу защитаващия титлата си от последните две първенства Нова Зеландия.