Футболист от Премиършип или Бундеслигата ще е №1 в Азия

Австралиецът Аарън Мууй, японецът Шинджи Кагава и южнокореецът Сон Хюн-Мин са тримата претенденти за отличието за "Футболист на годината на Азия". Муй бе с основна заслуга за класирането на Австралия на Световното първенство, както и помогна на Хъдърсфийлд да влезе във Висшата лига на Англия. Кагава, който спечели отличието през 2012 година, спечели купата на Германия с Борусия (Дортмунд), докато Сон, победител в анкетата за 2015 година, се представя на постоянно високо ниво за Тотнъм.

Сред номинираните за "Треньор на годината" са наставникът на националния отбор на Австралия Ангелос Постекоглу, както и японските специалисти Ишии Масатада и Такафума Хори, които водят съответно Кашима Антлърс и Урава Ред Даймъндс.
Победителите в отделните класации ще бъдат обявени на 29 ноември.