Джули Ерц беше определена за най-добра футболистка на САЩ за 2019-а година

Полузащитничката на отбора на САЩ по футбол Джули Ерц беше избрана за номер 1 в родината си в женския футбол за годината. Ерц, която спечели същата награда и през 2017-а година, имаше основна заслуга и за достигането на първи мач за титла в местната лига от Чикаго Ред Старс.

27-годишната Джули Ерц стана и световна шампионка с отбора на САЩ по-рано през тази година. Чикаго Ред Старс завършиха на 2-о място в първенството и бяха впечатляващи по време на елиминациите, но на финала паднаха тежко 0:4 от Северна Каролина.

"Емоционално е да бъда наградена, а тази купа лично за мен е черешката на тортата на супер-успешната 2019-а година. Беше едно страхотно преживяване след титлата на Световното да стигнем до финала и с момичетата от Чикаго, каза Джули Ерц.