Аталанта направи за смях Торино, Иличич вкара от центъра (видео)

25 януари 2020 | 23:39
15441
18
Аталанта разгроми със 7:0 Торино като гост в срещата между двата тима от 21-ия кръг на италианската Серия “А”. Бергамаските бяха безпощадни, а героят на вчерта бе Йосип Иличич, който реализира хеттрик и изработи още един от головете на своя тим. Словенецът се разписа в 17-ата, 53-ата и 54-ата минута, като особено впечатляващ бе вторият му гол, който бе с удар от центъра на терена. Освен това той изработи дузпа за своя тим в 45-ата минута, реализирана от Дуван Сапата. Дугите три попадение за гостите бяха дело на Робин Госенс в 29-ата минута и на Луис Муриел в 86-ата минута от дузпа и в 88-ата минута.

Головото шоу за Аталанта започна в 17-ата минута, когато бившият защитник на Лудогорец Хосе Луис Паломино отне една топка на левия фланг и подаде успоредно на голлинията за Иличич, който отблизо вкара за 0:1.

В 28-ата минута Ремо Фройлер пропусна сам срещу вратаря, но при последвалия корнер топката се озова в Госенс, който със страхотен изстрел от воле я прати неспасяемо във вратата за 0:2.

В 45-ата минута Иличич навърза двама защитници в наказателното поле и бе задържан за дузпа, а Дуван Сапата направи резултата класически с точен изстрел от бялата точка.

В началото на втората част Аталанта довърши съперника с нови два гола за две минути. В 53-ата минута гостите получиха фаул в средата на терена и без забавяне Иличич стреля и хвана неподготвен вратаря Салваторе Сиригу, който само изгледа как топката го прехвърля и влиза във вратата му за 0:4.

В 54-ата минута бергамаските организираха нова страхотна атака, Иличич бе изведен в наказателното поле и хладнокръвно оформи своя хеттрик за 0:5.

Гостите можеха да си тръгнат и с по-изразителна победа, но в 58-ата минута шут на Алехандро Гомес бе спасен от Сиригу, а и гредата му помогна да не се стигне до нов гол във вратата му.

В 76-ата минута Армандо Ицо извърши грубо нарушение и получи втори жълт и червен картон, за да направи вечерта на торинци още по-лоша.

Това позволи на Аталанта да вкара нови два гола. В 86-ата минута гостите получиха втора дузпа и Муриел бе точен реализира наказателния удар. Две минути по-късно колумбиецът добави и втори гол на сметката си. Той бе изведен на скорост от Алехандро Гомес и стреля покрай вратаря за крайното 0:7.

В края нервите и на Саша Лукич не издържаха, който също си изкара червен картон и "Биковете" завършиха срещата с 9 човека на терена.

Така бергамаските категорично взеха трите точки от това гостуване и вече имат 38, като се изравниха с Рома на 4-ото място във временното класиране, но “Вълците” са с мач по-малко. Торино пък за момента остава на 10-ата позиция в таблицата с 27 спечелени точки.

Симоне Едера Симоне Едера20 Луис Муриел9 Луис Муриел
Салваторе Сиригужълт картон Салваторе Сиригу  90' Ханс Хатебур  Ханс Хатебуржълт картон
Саша Лукиччервен картон Саша Лукич  89'
88' Луис Муриел  Луис Муриелгол
86' Луис Муриел  Луис Муриелдузпа
82' Робин Госенс  Робин Госенсизлиза
Луис Муриел  Луис Муриелвлиза
Симоне Вердиизлиза Симоне Верди  79'
Симоне Едеравлиза Симоне Едера
Алекс Беренгеризлиза Алекс Беренгер  77'
Лянковлиза Лянко
Армандо Ицочервен картон Армандо Ицо  76'
71' Йосип Иличич  Йосип Иличичизлиза
Руслан Малиновски  Руслан Малиновскивлиза
Диего Лаксалтизлиза Диего Лаксалт  65'
Винченцо Миликовлиза Винченцо Милико
57' Мартен де Роон  Мартен де Роонизлиза
Марио Пашалич  Марио Пашаличвлиза
54' Йосип Иличич  Йосип Иличичгол
53' Йосип Иличич  Йосип Иличичгол
45' Дуван Сапата  Дуван Сапатадузпа
Армандо Ицожълт картон Армандо Ицо  44'
38' Мартен де Роон  Мартен де Роонжълт картон
29' Робин Госенс  Робин Госенсгол
17' Йосип Иличич  Йосип Иличичгол
15
17'
Йосип Иличич
29'
Робин Госенс
45'
Дуван Сапата
53'
54'
86'
Луис Муриел
88'
Луис Муриел
БЛАГОВЕСТ БЛАГОЕВ редактор - отдел "Футбол" и "Спорт"

Добави коментар Коментари (15)

yorval (Гост) 15 отговор
26 януари 2020 | 12:58

Видох го по ТВ.Но пък по-крассивото и грабващо ОКото попадение е във вчерашния мач на Мейн-ГЛАДБАХ с Майнц 05, където нашта вдъхновяваща и даровита нова надежда - 8-цата ни Фло НОЙХАУС от 40 м пронизва техния вратар Центнер - струва си да се види този гол и според мен - си е чист за 1 на годишния БЛ-сийзън Рейтинг: 2 3

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Тото Котуньо (Гост) 14 отговор
26 януари 2020 | 12:18

Не само със СПАЛ наредиха мача, доста време с човек повече пуснаха и на Фиорентина, а в края на декември и на Болоня! Иначе няма черно тото и нагласени резултати, категорично не! Рейтинг: 4 5

хахах (Гост) 13 отговор
26 януари 2020 | 11:51

АТАЛАНТА ЗА 90 МИН. ВКАРА САМО 1 ГИЛ НА СПАЛ И ЗАГУБИ, А СПАЛ НИКОГА КАТО ГОСТ НЕ БЯХА ВКАРВАЛИ 2 ГОЛА. НЯМА ЧЕРНО ТОТО Рейтинг: 10 3

Мургава фенка на Ювентус (Гост) 12 отговор
26 януари 2020 | 10:22

Кристина + Паулина = ВНЛ. Обичам го този тим. Готино е да споделяш с мацките като лакираш ноктите Рейтинг: 3 7

filibe (Гост)
26 януари 2020 | 12:52

Разбирасе че ще ги обичаш.Редовно ти пълнят кашона с Ювентинци хахахаха Рейтинг: 5 1

haha (Гост) 11 отговор
26 януари 2020 | 08:03

Чудех се за над 2,5 или гол/гол да ги играя. Викам дай второто, че по сигурно : : Рейтинг: 7 2

Смешки (Гост) 10 отговор
26 януари 2020 | 07:49

Ей анимационен герой, стегни се и не пиши тапотии. Тези са най-измисления отбор. Рейтинг: 1 13

lqlq (Гост)
26 януари 2020 | 08:22

Смешка, да не си фен на преводача, че приказваш така? Хаха! Аталанта са копие на Пуул, дълбока преса, много раздаване и бързи пасове напред. Страхотен атакуващ футбол, за разлика от "лекциите" на любимия ти преводач. Рейтинг: 11 3

Още още (Гост) 9 отговор
26 януари 2020 | 05:00

След 2 или 3 кръга в Бергамо гостува Рома и мисля, че има голям потенциал нещо подобно да се случи. Нека питат Милан и Парма как е ; Рейтинг: 19 5

26 януари 2020 | 01:44

Аталанта са един от най-добре играещите отбори в Европа в момента..Отбор с главно "О". С такива футболисти да постигаш подобни резултати и най-вече да демонстрираш такава игра си е чиста проба магия... Рейтинг: 55 1

THE KING 14 (Гост) 6 отговор
26 януари 2020 | 01:43

Това добре, но защо им трябваше да продават мача със Спал?! Рейтинг: 23 6

е това е работа (Гост) 5 отговор
26 януари 2020 | 01:11

аталанта имат най добрата ДЮШ в Италия от повече от 30 години още по времето на Бобо Виери и Филипо Индзаги продават всяка година и вадят нови звезди Рейтинг: 39 2

Бдж (Гост)
26 януари 2020 | 10:59

Няколко преминаха през Фиорентина,но наистина са интересни за гледане Рейтинг: 5 1

черно тото (Гост) 4 отговор
26 януари 2020 | 00:16

СПАЛ ГИ БИ 2:1 в БЕРГАМО, А ДНЕСКА ПАДАТ, А АТАЛАНТА БИЕ СЪС СЕДЕМ. НЯМА ЧЕРНО ТОТО. ахахаха Рейтинг: 27 19

Крис (Гост) 3 отговор
26 януари 2020 | 00:12

На Гасперини паметник трябва да му направят. Тия 4г дето ги води им пренаписа историята. Никога не са били фактор, винаги са били опашкар. А той 4г подред ги класира в челото. И то при положение, че си продават най-добрите играчи.. Много атрактивни и резултатни. Рейтинг: 74 1

АТА (Гост) 2 отговор
25 януари 2020 | 23:50

Аталанта , са изроди ! От както надупиха миналата година Ювентус ! Рейтинг: 42 5

1908 (Гост)
26 януари 2020 | 12:50

Надупиха Принтер с 4-1 .А наскоро Ювентус си ги биха с 3-1 .което не може да се каже за Принтер. Рейтинг: 2 0

Венгер предлага промяна в правилото за засада 19 февруари 2020 | 12:21
Засега няма да разглеждат предложението на Венгер за засадата 19 февруари 2020 | 19:40
ФИФА заподозря мач от световните квалификации за "черно тото" 19 февруари 2020 | 10:01

Водещи новини

ЦСКА-София продава Жеферсон и си връща защитник от Ботев (Враца) 21 февруари 2020 | 09:52
"Гадзета дело Спорт" за българския футбол: Черно тото, расизъм, убийства и един светъл лъч 21 февруари 2020 | 10:50
Курьор мечтае отново да огорчи Левски 21 февруари 2020 | 04:59
Неймар не включи себе си и Роналдо в топ 5 на света 21 февруари 2020 | 06:53
Пестелив Интер си тръгна щастлив от Разград (снимки+видео) 20 февруари 2020 | 21:47
Клоп спечели още симпатии с писмо до 10-годишен фен на Юнайтед 21 февруари 2020 | 11:09
Меси все още иска Неймар да се завърне в Барса, но му препоръча да се извини 21 февруари 2020 | 11:38
Стайн Спиерингс ще стартира срещу Черно море 21 февруари 2020 | 11:03
Локо (Пловдив) взима австралийския национал 21 февруари 2020 | 11:17
Юбилей в червено, Дучето: 6 000 надвикахме 23 000, това не се забравя! 21 февруари 2020 | 11:59
Малинов: Ще се хвърлим по-сериозно за Купата, но не се отказваме от шампионата 21 февруари 2020 | 12:23
Мъжката ни щафета се хвърля за топ 8 на световното 21 февруари 2020 | 07:55
Тодор Неделев е готов за гостуването на “Армията” 21 февруари 2020 | 03:55
Треньор, участвал в Х Фактор, стана преводач на Върба (видео) 21 февруари 2020 | 04:20
Трей Йънг изригна с 50 точки и поведе Атланта към впечатляваща победа срещу Маями 21 февруари 2020 | 12:03

Вашите лични данни

Ние събираме и обработваме Вашите лични данни.

За осигуряване на правата ви по GDPR, молим за Вашето съгласие.

Ще използваме данните за осигуряване на по-доброто Ви преживяване на нашите сайтове.

Ако натиснете бутона Приемам всички, ще дадете съгласието си на нас и на всички трети страни, описани детайлно в Политиката за поверителност и Политиката за бисквитките.

Защо е необходимо моето съгласие?

НАСТРОЙКИ ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

• Нормално функциониране на сайтовете
    Не е зададено

Тези данни са стриктно необходими за нормалната работа на сайтовете и мобилните ни апликации. Чрез тях можем да удостоверим самоличността Ви като логнат потребители, да Ви покажем по-добре съдържанието, да заредим сайта по-бързо, да защитаваме сайтовете и Вас от посегателства.

Такива данни например са данните от сесията Ви – информация дали сте логнат, кеширано съдържание и други.

Тук попадат и данните, свързани с идентифицирането Ви във връзка с регистрация за използване на наша услуга.