Мъжката ни щафета се хвърля за топ 8 на световното

Мъжката ни щафета ще се хвърли в битка за влизане в топ 8 на световното първенство по биатлон в Антхолц-Антерселва, Италия.

Стартът е в събота от 16,45 часа и карето ни в състав Владимир Илиев, Красимир Анев, Димитър Герджиков и Антон Синапов ще трябва да даде максимума от възможностите си, за да постигне целта. Класиране в топ 8 на световно първенство много важно за финансирането за следващия сезон, информира “България Днес”.
Александър Логинов спечели световната титла в спринта, Краси Анев е на 30-о място
Според предписанията за получаване на солидни средства се изисква именно такова място в света или в топ 6 на европейски първенства. До момента на световното Красимир Анев демонстрира топформа, като вече направи две класирания в топ 20 - 13-и в преследването и 18-и в индивидуалния старт, които му осигуриха място за елитния масов старт в неделя. Ако биатлонистите не покрият нормите за финансиране, то те ще имат втори шанс на европейското първенство в Беларус няколко дни по-късно. Там обикновено конкуренцията не е толкова висока. През миналата година Анев стана европейски шампион на 20 км.