Драматична победа за български треньор на “Арнолд Шварценегер”

Отборът на Флоридсдорфер, където първи помощник треньор е младият български специалист Александър Гицов, постигна драматична победа над ГАК (Грац) в мач от 17-ия кръг на австрийската Ересте лига. ФАК, както е абривиатурата на тима, където завърши кариерата си големият Трифон Иванов, победи с 2:1 на “Либенауер Стеидиъм”, който допреди няколко години носеше името “Арнолд Шварценегер”.

Резултатът бе открит от домакините в деветата минута, когато точен бе Филип Вендлер, но Милан Юрдик изравни. Победното попадение за ФАК дойде в 91-ата минута, когато бранителят Тин Плавотич донесе успеха на отбора на Гицов. С тази си победа Флоридсдорфер излезе от зоната на изпадащите и вече заема 11-о място с 20 точки.