Ел Маестро тръгна с победа начело на ЦСКА-София

Новият наставник на ЦСКА-София Нестор Ел Маестро започна с победа кариерата си начело на “червените”. В неофициалния дебют на сърбина тимът от столицата победи с 2:0 Етър в първата си контрола в от предсезонната подготовка. И двете попадения на проверката в Панчарево отбеляза Рафаел Енрике, който се появи като резерва през втората част и се разписа на два пъти.

Новото попълнение Стивън Перейра също направи дебют за "червените", след като бе титуляр на десния бек. Станислав Манолев, Фернандо Каранга и Стойчо Атанасов пропуснаха двубоя заради контузии, а Жанио Бикел получи почивка.

Първата опасна ситуация дойде едва в 22-ата минута, когато техничен удар на Тиаго Родригес бе избит със сетни сили от Христо Иванов в ъглов удар. През първата част не се случи почти нищо друго интересно и логично двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0.

През втората част домакините се активизираха и започнаха да застрашават повече вратата на Иванов. Така се стигна до 62-ата минута, когато резултатът бе открит. Рубен Пинто центрира към Рафаел Енрике, който с глава направи 1:0. В 79-ата минута ЦСКА-София стигна до втори гол. Енрике получи пас зад защитата и сам срещу вратаря успя да направи 2:0, което се оказа и крайният резултат.

На 21 юни ЦСКА-София заминава за Австрия, където ще изиграе четири контроли, като първата е на 23 юни срещу японския В-Варен Нагасаки.

ЦСКА-СОФИЯ - ЕТЪР 2:0