Хетафе е класа и в Европа, повали Аякс (видео)

В първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа Хетафе победи Аякс с 2:0 и значително увеличи шансовете си да се класира за следващия кръг. Дейверсон откри резултата в 38-ата минута, а в добавеното време резервата Кенеди затвърди успеха на тима от мадридското предградие, който доминираше срещу именития си съперник и не допусна почти никакви положения пред вратата си.

В последните седмици Аякс изгради добра преднина пред конкурентите си в местното първенство, но всички в клуба не крият разочарованието си от отпадането от Шампионската лига. Хетафе също се представя повече от впечатляващо в Ла Лига и успешно съчетава ангажиментите си на домашната сцена с тези в Лига Европа.
Двубоят на "Колисеум Алфонсо Перес" стартира равностойно и без сериозни опасности пред двете врати. Защитата на гостите се справи с няколко центрирания от статични положения. В 11-ата минута Марк Кукурея опита силен изстрел, но прати топката в аут.

В средата на полувремето Дейверсон стреля коварно, но резервният страж на Аякс Бруно Варела не позволи да бъде изненадан. В 29-ата минута Кукурея проби по левия фланг и центрира към Хайме Мата, но неговият удар с глава беше неточен.

В 38-ата минута Хетафе заслужено поведе. След центриране от фаул Матиас Оливера успя да подаде към Дейверсон и бразилецът ознаменува европейския си дебют с гол - 1:0.

Веднага след почивката Неманя Максимович можеше да удвои аванса на домакините. Аякс привидно доминираше, но контрите на Хетафе бяна много опасни. Въпреки това, до средата на второто полувреме нямаше нито един удар към някоя от вратите.

В 68-ата минута Ерик тен Хаг пусна в игра ветерана Клаас-Ян Хунтелаар. В 74-ата Кукурея шутира от далечна дистанция, но Бруно Варела спаси.

Дони ван де Беек пропиля една от малкото възможности за Аякс да изравни, а в самия край на мача домакините стигнаха до втори гол, който ги прави фаворит преди реванша в Амстердам. Отбеляза го резервата Кенеди, който се появи на терена в 88-ата минута, а в добавеното време негов изстрел рикошира от Сержиньо Дест и заблуди Варела - 2:0.