Оцеляването на Благо и Оренбург вече е въпрос на един мач

Оренбург с Благой Георгиев стигна само до 0:0 при гостуването си на СКА Енергия (Хабаровск) в първа среща от плейофа за място в елита на руското първенство през следващия сезон. Реаншът е в неделя на стадиона на тима на българина.

Джизъса изкара пълни 90 минути и беше сред най-дейните за своя отбор. Не на същото ниво обаче бяха съотборниците му, които така и не успяха да вкарат гол на съперника.

СКА Енергия завърши сезона на четвърта позиция във Втора дивизия, а Оренбург остана на 13-о място в Премиер лигата. Това изпрати двата тима в директна битка. За същото по-късно днес един срещу друг играят Арсенал (Тула) на Михаил Александров и Иван Иванов и Енисей.

Директна промоция за руския елит спечелиха Динамо (Москва) и Тосно, а изпадащи във втория ешелон са Криля Советов и Том (Томск).

СКА ЕНЕРГИЯ - ОРЕНБУРГ 0:0