Славия (Прага) срази Зенит и намери място в следващата фаза

Водачът в чешкото първенство Славия (Прага) се класира за фазата на директните елиминации на Лига Европа. Пражани надиграха с 2:0 на свой терен лидера в руския шампионат Зенит (Санкт Петербург) в мач от Група “С” на Лига Европа. По този начин Славия (Прага) зае второ място в крайното подреждане в групата с 10 точки. Зенит вече си бе осигурил първата позиция и остана с 11 точки. Третото и четвъртото място заеха съответно Бордо (7 т.) и ФК Копенхаген (5).

Яромир Змърхал изведе домакините напред с гол в 32-ата минута, като порази целта с удар от границата на вратарското поле. В 41-ата минута Мирослав Стох с много хубав удар извън наказателното поле бе точен за 2:0. През втората част Стох уцели греда, а резултатът остана непроменен и чешкият тим се поздрави с важна и престижна победа.

СЛАВИЯ (ПРАГА) - ЗЕНИТ 2:0
1:0 Змърхал (32)