Без Попето Ростов допусна нова издънка в Русия

09 ноември 2019 | 17:39
433
0
Без Ивелин Попов в състава си Ростов допусна втора грешна стъпка в руската Премиер лига. Капитанът на българския национален отбор пропусна мача, тъй като изтърпяваше наказание за натрупани официални предупреждения.
След изпуснатата победа срещу Краснодар в предишния кръг, когато допусна два гола в добавеното време при равенството 2:2, днес Ростов загуби у дома с 1:2 от новака Тамбов в двубой от 16-ия кръг.
Любопитното е, че това е втора загуба за Ростов от този тим през сезона, като и първият мач между тях завърши при този резултат. Попето, който проследни двубоя като зрител, остана крайно разочарован от негативния изход.
Двубоят започна отлично за домакините, които откриха резултата още в седмата минута чред Бьорн Сигурдасон. Резултатът се задържа до почивката, което явно подейства успокояващо за възпитаниците на треньора Валерий Карпин. Те допуснаха бързо изравнителен гол след паузата, като негов автор в 52-ата минута стана Георгий Мелкадзе. Именно той отбеляза и двете попадения при успеха на Тамбов в първия кръг. Това обаче не беше всичко в този мач.

В 70-ата минута Владимир Обухов отбеляза втори гол за Тамбов, който се оказа и победен.
Така Тамбов записа трета поредна победа в Премиер лигата. Преди това възпитаниците на треньора Сергей Первушин победиха Сочи като гост и разгромиха Уфа у дома.
След загубата Ростов остана трети във временното класиране с 30 точки, докато Тамбов събра 17 и е вече е 13-и.
Хетаг Хосонов17 Хетаг Хосонов
86' Адесойе Ойеволе  Адесойе Ойеволеизлиза
Сослан Таказов  Сослан Таказоввлиза
82' Адесойе Ойеволе  Адесойе Ойеволежълт картон
81' Павел Карасьов  Павел Карасьовизлиза
Валериу Чуперка  Валериу Чуперкавлиза
78' Георгий Мелкадзе  Георгий Мелкадзеизлиза
Хетаг Хосонов  Хетаг Хосоноввлиза
Бьорн Сигурдарсонизлиза Бьорн Сигурдарсон  77'
Александър Долговвлиза Александър Долгов
70' Владимир Обухов  Владимир Обуховгол
64' Георгий Мелкадзе  Георгий Мелкадзежълт картон
Денис Хаджикадуничжълт картон Денис Хаджикадунич  60'
Бьорн Сигурдарсонжълт картон Бьорн Сигурдарсон  56'
52' Георгий Мелкадзе  Георгий Мелкадзегол
41' Михаил Костюков  Михаил Костюковжълт картон
33' Максим Осипенко  Максим Осипенкожълт картон