Спартак (М) се справи с деветима от Криля Советов

Спартак (Москва) се върна на победния път в руската Премиер лига. Днес столичани надиграха с 2:0 Криля Советов в среща от 16-ия кръг. Гостите пък завършиха мача с двама човека по-малко, след като Сърджан Миайлович и Максим Карпов бяха изгонени през второто полувреме.

Мачът започна отлично за Спартак. Още в 3-ата минута Зелихман Бакаев и ескиел Понсе направиха хубава комбинация, аржентинецът изскочи очи в очи с вратаря и реализира за 1:0.

В 71-ата минута Миайлович бе изгонен от игра за наглед не толкова сериозно нарушение на тъча, а в 81-ата минута и Карпов видя червения картон, избивайки с ръка топката на голлинията.

Бакаев реализира хладнокръвно отсъдената дузпа за 2:0 и окончателно подпечата победата на домакините.

С този успех Спартак събра актив от 21 точки и се изкачи до 6-ото място в класирането. Криля Советов пък се намира на 9-ата позиция с 18 точки.