"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Рейнджърс е първият осминафиналист в Лига Европа (видео)

Отборът на Рейнджърс стана първият осминафиналист в тазгодишното издание на Лига Европа. Шотландците надвиха Брага като гост с 1:0 и така с общ резултат 4:2 продължават напред.

Днешният двубой не предложи толкова емоции, колкото този в Глазгоу, когато Рейнджърс постигна пълен обрат на своя стадион от 0:2 до 3:2. Единственото попадение тази вечер дойде в 61-ата минута. Тогава Янис Хаджи даде дълъг извеждащ пас към Райън Кент, който се пребори с противниковия играч Нуно Секейра и прати топката в далечния долен ъгъл на вратата. В 76-ата минута Скот Арфийлд от състава на гостите се разписа след корнер, но голът не беше признат поради засада.

Така шотландците ще играят на 1/8-финалите на турнира за първи път от 2011 година насам.