Галин Иванов и Славия изригнаха срещу тима на Ники Митов (видео+галерия)

Отборът на Славия разби Септември с 4:1 в първи мач от 16-ия кръг на Първа лига. Капитанът на "белите" Галин Иванов бе герой на стадион "Васил Левски", след като бе в основната на всичките четири гола на тима му. Той се разписа в 16-атa и 88-ата минути, а в 80-ата минута след негов пробив и центриране Румен Трифонов си вкара автогол. Талантливият Калоян Кръстев също се разписа след негово подаване в последната минута, а секунди преди края на първата част Борис Галчев бе изравнил с поредното си попадение за сезона.

Тимът на Златомир Загорчич категорично надигра своя противник, като напълно заслужено спечели трите точки, въпреки че попаденията паднаха в последните минути.

Футболистите на Николай Митов спряха серията си от четири поредни победи, в които дори не бяха допуснали гол. Играчите на Септември бяха близо до нов положителен резултат, но нелеп автогол на опитния Трифонов прекърши гостите в 80-ата минута. Влезлият като резерва Траян Траянов, който трябваше да помогне на Септември да подсили защитата, нямаше ден, като сбърка при последните две попадения на "белите".

Славия - Септември София@@@Този успех позволи на Славия да изпревари своя противник в класирането. Най-старият столичен клуб има вече 20 точки, докато новаците останаха с 19 точки.

Треньорът на Славия Златомир Загорчич бе сигурен, че тимът му ще постигне втора поредна победа през този сезон над Септември, който беше в серия от четири поредни успеха над Пирин (Благоевград), Дунав (Русе), Верея и Витоша (Бистрица).

Сръбският специалист заложи на Димитър Буров, който замени десния бек Юлис Ндонг, забавил се със завръщането от националния тим. Костадин Велков бе наказан, а халфът Емил Мартинов също изтърпяваше санкция.

Славия - Септември София@@@Тимът на Николай Митов се превърна от кандидат за изпадане в тим с претенции за топ 6 след добрата си серия. Капитанът Богомил Дяков се завърна от първата минута след дълго време. "Белите" започнаха по-добре мача, но в 11-ата минута Мартин Тошев можеше да открие, но защитник изби топката. В 16-ата минута Галин Иванов даде аванс на Славия след хубав гол. Бившият играч на Левски бе изведен зад защитата от Иван Минчев, спря майсторски топката и с хубав изстрел прати топката в мрежата за 1:0.

Славия - Септември София@@@Септември се опита да се вдигне, а с малко късмет стигна до попадение в края на първата част. Борис Галчев центрира от фаул, топката тупна пред вратаря Антонис Стергиакис и влезе в мрежата. Попадението бе шесто за бившия капитан на ЦСКА през тази кампания.

Славия - Септември София@@@Втората част започна с отлична възможност на играчите в бяло. В 53-ата минута Ивайло Димитров обаче удари горната греда с глава, а след това Янко Георгиев показа добър рефлекс. Три минути по-късно Галчев можеше да доведе нещата до пълен обрат, но след негов удар в наказателното поле топката срещна ръката на Стефан Велков. Всички от Септември искаха дузпа, но Валентин Железов бе категоричен, че такава няма.

Славия - Септември София@@@Следващите минути Славия засили своя натиск, като пропусна няколко положения. Младежкият национал Васил Добрев, който имаше температура през последните два дни, бе заменен от Траянов, който не влезе добре в мача.

Славия - Септември София@@@Славия търсеше гола, като играта бе предимно в половината на новаците в елита. В 80-ата минута след сериозна доза шанс топката попадна отново в мрежата на Георгиев. Най-добрият на терена Иванов проби, топката рикошира в защитник, след което се върна в него, той центрира и Трифонов, който беше сам, си отбеляза автогол.

Славия - Септември София@@@Минутите след това Славия стигна до още два гола. Галин Иванов вкара своя втори гол в мача и общо трети за сезона в 88-ата минута. Той бе покрит от Траянов, след което нахлу и прати топката в мрежата. Секунди по-късно опитният защитник сбърка при опита си да излъже резервата Калоян Кръстев, който му отне топката. Коженото кълбо попадна в Иванов, който изведе останалия зад защитата Кръстев, реферите обаче не видяха това. Младият таран изигра майсторски ситуацията, след което вкара първия си гол за сезон в Първа лига и общо втори в родния елит.

Славия - Септември София@@@Така Славия постигна пети успех за сезона, втори срещу тима на Септември, а феновете изпратиха тима със скандирания:"Искаме купата".

СЛАВИЯ - СЕПТЕМВРИ 4:1
1:0 Иванов (16)
1:1 Галчев (45)
2:1 Трифонов (80-автогол)
3:1 Иванов (89)
4:1 Кръстев (90)

СЛАВИЯ: Антонис Стергиакис, Димитър Буров, Андреа Христов, Стефан Велков, Абуд Омар, Владислав Узунов, Стефан Велев, Шикозие Мба, Иван Минчев, Галин Иванов, Ивайло Димитров

СЕПТЕМВРИ: Янко Георгиев, Богомил Дяков, Васил Добрев, Елтон дос Ройс, Румен Трифонов, Георги Стоичков, Янко Сандански, Владислав Романов, Борис Галчев, Крис Гади, Мартин Тошев