Драма с 18 дузпи прати Витоша на 1/8-финал за Купата на България

Малко неочаквано, но най-драматичен до момента от всички 1/16-финални срещи в турнира за Купата на България се оказа този на стадион “Енергетик” в Гълъбово, където един срещу друг се изправиха местният Ботев и Витоша (Бистрица). Двата отбора не успяха да си отбележат гол след 120 минути игра и се наложи да излъчат победителя след изпълнение на 11-метрови наказателни удари.

При тях по-здрави нерви показаха играчите на Росен Кирилов, които девет поредни пъти бяха безпогрешни. Момчетата на Никола Николов отговаряха подобаващо на точните изпълнения на съперника, но при деветия удар от бялата точка нацелиха гредата и загубиха мача.

Любопитен факт е, че гостите доиграха срещата с девет души, след като червени картони получиха Кристиян Кочилов и Лъчезар Котев. Това наложи деветета, оказала се последна и победна дузпа, да бъде изпълнена от вратаря Николай Георгиев.

Припомняме, че миналата година Ботев (Гълъбово) измъчи сериозно в тази фаза на турнира не кой да е, а Левски, като тимът от Втора лига капитулира чак в 111-ата минута след гол на Антонио Вутов. Витоша пък отпадна след загуба с 0:1 като гост на Литекс.

Ботев (Гълъбово) - Витоша (Бистрица) 0:0 (8:9 след дузпи)