Ботев на Феро тръгна с победа срещу кошмара на Желко Петрович

Ботев (Пловдив) на Ферарио Спасов започна с победа, макар и в контрола. Пловдивчани победиха Царско село с 3:1 в приятелски мач, провел се на базата на “канарчетата” в Коматево. Филип Филипов (11) изведе домакините напред в резултата, Фернандо Виана (63) удвои, а Дилан Бахамбула (75) от тима на гостите намали изоставането на Царско село. Юношата на Ботев Петър Итов (81) отбеляза красив трети гол във вратата на Мартин Димитров. Срещата бе неофициален повторен дебют за наставника Ферарио Спасов, заменил Желко Петрович на треньорския пост. Именно срещу Царско село Желко Петрович допусна поражение с 0:2 в началото на месец август. Неофициален дебют за отбора на Царско село направиха новите попълнение Шарлестон Да Силва, Дилан Бахамбула и Дамиен Мари. Дебют за мъжкия отбор направи юношата Тома Ушагелов, който се появи на терена в края на срещата.

В 5-ата минута гол за тима на Царско село бе отменен заради засада. Две минути по-късно стражът на “канарчетата” Янко Георгиев трябваше да се намесва при силен удар на Дилан Бахамбула. В 11-ата минута Ботев откри резултата. Дълго подаване, наглед безобидно, бе подценено от защитник на Царско село. Филип Филипов открадна топката, напредна, след което преодоля стража Мартин Димитров и вкара във вратата. В 16-ата минута удар на Дамиен Мари премина покрай левия страничен стълб на вратата зад Георгиев. Отново Мари стреля силно в обратния ъгъл на вратата в 30-ата минута, но Янко Георгиев плонжира и улови.

Стражът на Ботев трябваше да се намесва и при опасен изстрел на Антон Карачанаков от пряк свободен удар в 40-ата минута. В заключителните минути на първата част младокът Никола Илиев засече центриране на Еберт Кардосо от левия фланг, но топката излезе в аут.

С началото на второто полувреме наставникът на Ботев Ферарио Спасов направи доста промени в състава. В 55-ата минута тимът на Царско село организира добра атака, завършила с удар над вратата. "Канарчетата" стигнаха до втори гол във вратата на "царете". Този път точен за Ботев бе влезлият на почивката Фернандо Виана. Бразилският нападател превърна в гол добро центриране на Лазар Марин от левия фланг. В 71-ата минута Мартин Димитров се отчете с добро спасяване. Четири минути по-късно гостите намалиха изоставането си с гол на Дилан Бахамбула. Нападателят получи добро подаване в дълбочина зад гърба на защитата на "канарчетата" от Антон Карачанаков и преодоля лесно Георги Аргилашки.

В 81-ата минута юношата на Ботев (Пд) Петър Итов отбеляза прекрасен гол. Младокът стреля от движение извън границата на наказателното поле, а ударът му придоби такава парабола, че стражът Димитров нямаше никакъв шанс да се намеси. Така Ботев започна с успех при новия-стар наставник Ферарио Спасов.

БОТЕВ - ЦАРСКО СЕЛО 3:1
1:0 Филип Филипов (11)
2:0 Фернандо Виана (63)
2:1 Андерсон (75)
3:1 Петър Итов (81)

БОТЕВ - първо полувреме: Янко Георгиев, Филип Филипов, Костадин Ничев, Станислав Работов, Еберт Кардосо, Радослав Терзиев, Марко Перван, Филип ван Арнем, Тодор Неделев, Никола Илиев, Иван Василев

БОТЕВ - второ полувреме: Георги Аргилашки, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Родни Клустър, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Димитър Тонев, Иво Казаков, Петър Итов, Станислав Шопов, Фернандо Виана