Берое не остави шанс на Царско село, Мартин Камбуров с нов гол в efbet Лига (видео)

Отборът на Берое записа успех с 2:0 над Царско село в сблъсък от 20-ия кръг на efbet Лига. Първото попадение в срещата реализира Мартин Камбуров (68). Това бе и гол №228 в елита за легендарния стрелец. Ибрахима Конте оформи крайния резултат в Стара Загора.

Още в 4-ата минута домакините направиха много хубава атака. Александър Василев намери добре Мартин Камбуров, който веднага подаде към Конте, а крилото на "зелените" пусна извеждащ пас към Александър Цветков, но халфът не успя да отправи удар към вратата на Джони Пласид.

В 22-ата минута халфът на Царско село Уесли Ната овладя майсторски една топка, след което навлезе в наказателно поле и стреля, но неточно. В 31-ата минута Царско село направи опасна атака. Ивайло Марков намери Бахамбула, който шутира, но топката премина на сантиметри от целта.

В 49-ата минута звездата на "червените" Родни Антуи стигна до топката пред наказателното поле, след като бранител на домакините се подхлъзна. Холандецът стреля силно, но доста неточно.

В 68-ата минута Александър Цветков изведе фантастично Мартин Камбуров, който излезе сам срещу Джони Пласид, преодоля го с лекота и в мач №403 легендата на българския футбол откри резултата в полза на "зелените".

В 77-ата минута Ибрахима Конте вкара втори гол в мрежата на Царско село. Отново Александър Цветков се отчете с феноменално извеждащо подаване към Конте, който също не пропусна да накаже Пласид.

В края на срещата домакините можеха да вкарат още едно попадение, но отбраната на гостите все пак успя да не допусне трети гол.

С този успех тимът на Димитър Димитров събра актив от 28 точки. Царско село пък остана с 16 пункта.

БЕРОЕ - ЦАРСКО СЕЛО 2:0