Черно море надви тима на Шенсой, Курьор с два гола (видео)

Отборът на Черно море постигна втора поредна победа на подготвителния лагер в Турция. Тимът на Илиан Илиев надви с 3:2 Македония (Гьорче Петров) под пороен дъжд на терена в комплекс "Голд Сити" в Алания. Завърналият се на "Тича" Матиас Курьор (14,55) отбеляза първите два гола за "моряците", а младият талант Мартин Минчев (92) вкара победното попадение. Головете за противника бяха дело на Деян Блажевски (33) и Ален Яшаровски (98).

Двубоят, който се игра в четири полувремена по 30 минути, беше излъчван директно в сайта Sportal.bg.

Наставниците на двата тима Илиан Илиев и Наджи Шенсой се договориха срещата да се състои от четири части. Македонците са пети в местното първенство, а през миналата година загубиха финала за Купата на Македония от Академия Пандев. Българският бранител Мартин Ковачев, който е част от тима, започна титуляр и игра в по-голямата част от мача.

Илиев заложи на следния състав. Младежкият национал Иван Дюлгеров е на вратата, а Стефан Станчев, Даниел Димов, Димитриос Хантакиас и Фахд Актау са четиримата бранители пред него. Опорните халфове в схемата 4-2-3-1 са Мехди Букаси и Васил Панайотов. Каращият проби Габриел играе отдясно, а Дани Кики и Матиас Курьор са останалите офанзивни футболисти зад Денислав Ангелов. През третата част двамата треньори започнаха и да правят промени в съставите.

"Моряците" отстъпиха с 1:3 първата си проверка на Олександрия, когато отново играха четири полувремена по 30 минути. Във втората си контрола варненци надделяха с 2:0 над руския СКА-Хабаровск.

В 14-ата минута добра атака на Черно море бе завършена по най-добрия начин от Матиас Курьор. Новото попълнение на варненци засече на втора греда центриране на Стефан Станчев от десния фланг, с което даде аванс на тима си. В третата минута на второто полувреме Деян Блажевски изравни резултата. Крилото преодоля Стефан Станчев и с хубав диагонален удар на остави шансове на Иван Дюлгеров. В 55-ата минута Курьор отново даде преднина на варненци с хубав гол с глава, засичайки центриране от лявото крило.

До края на втората част, а и през цялото трето полувреме голове нямаше. В началото на последната част Минчев с глава прехвърли вратаря, като се възползва от асистенция на Станчев. Десният защитник записа второ голово подаване в мача. Шест минути след това Яшаровски се откъсна зад защитата на българите и намали. Това обаче не попречи на Черно море да запише втори успех в Алания.
ЧЕРНО МОРЕ - Гьорче Петров 3:2
1:0 Матиас Курьор (14)
1:1 Деян Блажевски (33)
2:1 Матиас Курьор (55)
3:1 Минчев (92)
3:2 (98)

ЧЕРНО МОРЕ: Иван Дюлгеров, Стефан Станчев, Даниел Димов, Димитриос Хантакиас, Фахд Актау, Мехди Букаси, Васил Панайотов, Габриел, Дани Кики, Матиас Курьор, Денислав Ангелов
Резерви: Миодраг Митрович, Йордан Радев, Емил Янчев, Петър Вуцов, Патрик Андраде, Жордао Кардосо, Илиан Илиев-младши, Мартин Минчев, Исмаил Иса

ФК МАКЕДОНИЯ: Марко Йовановски, Християн Пецов, Филип Мишевски, Мартин Ковачев, Давид Атанасовски, Сефер Емини, Ермедин Адем, Боби Божиновски, Арди Воша, Деян Блажевски, Пауло Карвальо.
Резерви: Стоян Димовски, Дамян Серафимов, Филип Алексовски, Фернандо Аугусто, Филип Петров, Християн Филиповски, Лука Трайковски, Деян Тантуровски, Марко Стойчевски, Ален Яшаровски, Киприян Петрески, Емин Бахтияри

Черно море - (Лагер в Алания 18 януари - 2 февруари)