Японско торнадо отнесе Залцбург във Франкфурт (видео)

Дайчи Камада бе в основата на убедителния успех на Айнтрахт с 4:1 срещу Залцбург в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа. Японецът реализира хеттрик до 53-ата минута. Малко по-късно Костич също се разписа за домакините, а  пет минути преди края Хуан реализира почетно попадение от дузпа.

След равностойно начало Айнтрахт рано успя да поведе. В 12-ата минута Дайчи Камада, който отбеляза два гола на Арсенал в груповата фаза, откри резултата. 23-годишният японец получи топката от Туре, а защитата на гостите го бе оставила напълно непокрит. Камада имаше време да овладее топката, да прецени ситуацията и да насочи топката покрай вратаря Станкович.

В началото на второто полувреме Айнтрахт реши мача и си осигури много солиден аванс преди реванш. В 53-ата минута Камада оформи своя хеттрик, като този път се разписа с глава. За него това бе шести гол в турнира през този сезон. Очевидно Лига Европа е допълнителна мотивация за японеца, който няма гол в Бундеслигата.

Три минути по-късно и Костич се нареди сред голмайсторите. Той получи топката от Силва, изчака вратаря и успя да насочи топката покрай него. Домакините продължиха да доминират и Роде пропусна да отбележи нов гол. Постепенно тимът от Франкфурт намали темпото, но контролираше събитията на терена.

Към края гостите се активизираха и успяха да стигнат до почетен гол пет минути преди края. Хуан реализира от дузпа и даде някакви минимални надежди на австрийците за реванша.

АЙНТРАХТ - ЗАЛЦБУРГ 4:1
1:0 - Камада (12)
2:0 - Камада (43)
3:0 - Камада (53)
4:0 - Костич (56)
4:1 - Хуан (85-д)