Юноши на Славия се вихрят на "Овча купел", "белите" продължават с добрите резултати (видео+галерия)

Отборът на Славия записа лесен успех с 3:1 над Дунав (Русе) в сблъсък от 22-ия кръг на efbet Лига. Попаденията в срещата реализираха Стефан Христов (9) за гостите и юношите на столичани Емил Стоев (27, 64) и Филип Кръстев (38). Играчите на Златомир Загорчич продължават с отличните резултати в шампионата. "Белите" са в серия от четири победи и едно равенство от последните пет кръга.

"Драконите" пък са в трагична форма. Тимът от Русе има четири поредни поражения в шампионата.

52 Славия - Дунав (Русе) 52 Славия - Дунав (Русе)

Срещата започна отлично за тима от Русе. В 9-ата минута гостите откриха резултата. Юлиян Ненов изведе изключително майсторски Стефан Христов зад "бялата" защита, за да може атакуващият футболист да накаже Георги Георгиев.

В 15-ата минута Ненов стреля от въздуха, но кълбото премина на сантиметри от целта. Пет минути по-късно Стефан Христов можеше да вкара своя втори гол в мача, но шутът му бе отразен от стража на Славия.

В 27-ата минута играчите на Златомир Загорчич изравниха резултата. След изпълнение на ъглов удар Емил Стоев се оказа непокрит на задната греда, където крилото вкара втория си гол от началото на сезона с мощен шут под гредата.

В 38-ата минута "белите" стигнаха до пълен обрат. Домакините направиха много бърза контраатака. Емил Стоев върна топката към Филип Кръстев, който от точката на дузпата разстреля Благой Макенджиев.

Шест минути след подновяването на играта Юлиян Ненов шутира много технично, но Георгиев изби в ъглов удар.

Третото попадение в мрежата на Макенджиев падна в 64-ата минута, след като Цветелин Чунчуков се пребори с бранител на гостите, а Галин Иванов грабна кълбото и пусна топката към Емил Стоев, който не пропусна да вкара своя втори гол в срещата.

В 71-ата минута Филип Кръстев отправи силен удар, но право в ръцете на Благой Макенджиев. В 78-ата минута резервата Ивайло Димитров спечели дузпа, която бе изпълнена от Галин Иванов, опитният нападател стреля в долния ляв ъгъл, но стражът на гостите показа класата си, избивайки топката в корнер.

Малко преди края на срещата Петко Цанков можеше намали резултата, но ударът му се отби в страничния стълб. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Славия".

В следващия кръг Славия ще гостува на Левски, а Дунав ще приеме Ботев (Враца).

СЛАВИЯ - ДУНАВ 3:1