Барса пропиля 26 точки преднина и загуби, Везенков не игра (видео)

Александър Везенков отново не игра, а Барселона загуби с 81:84 (38:12, 11:25, 17:25, 15:22) срещу Брозе Бамберг в мач от седмия кръг на баскетболната Евролига за мъже. Каталунците останаха във втората осмица на класирането с баланс 2-5, а германците вече са на девето място с 4-3.

Мачът започна с тройка на Алексей Николич в полза на Брозе, но Барселона направи обрат до 11-8, а след това влезе в серия от 27:4 и затвори първата четвъртина с аванс от 26 точки. Те обаче се стопиха постепенно в развитие на мача. Германците започнаха обрата с тройка на Дорел Райт за 27:47, а до средата на третата четвъртина вече изоставаха само с 13 точки.

Последователни стрелби от зоната за три точки на Маодо Ло и Брайс Тейлър съкратиха преднината на Барселона на седем точки само 2 минути преди сирената в третата част, която в крайна сметка завърши при 66:62. Брозе поведе в резултата 4:09 минути преди края на мача, а след изравняването за 77:77 Тейлър наниза третата си тройка в мача. Това беше достатъчно за германците и те удържаха трите точки преднина до края на мача, завършил при резултат 84:81.

Райт отбеляза 16 точки и спечели седем борби за Брозе, а най-резултатен за Барселона беше Раким Сандърс със 17.