Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Черно море изненада Академик Бултекс 99

Отборът на Черно море Тича (Варна) поднесе голямата изненада на VI кръг в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 81:71 (27:15; 22:16; 9:23; 23:17).

Най-резултатен за „моряците” беше Цветослав Острев с 21 точки, Симеон Илиев се отличи с „дабъл-дабъл” – 17 точки и 11 борби, а Милян Бочка завърши с 11 точки.

Айзея Юмипиг беше най-резултатен за гостите – 19 точки, а Станислав Ваклинов приключи с двойни показатели – 15 точки и 11 борби.

Баскетболистите от морската ни столица стояха по-добре на терена през първото полувреме, като използваха всички шансовете и успяха да се откъснат с 18 точки на почивката – 49:31.

През третата четвърт двата отбора си размениха ролите, като баскетболистите на Академик Бултекс 99 се хвърлиха да търсят обрат. След 30 минути игра пловдивчани изоставаха само с четири точки – 54:58, но в последната част домакините се съвзеха и успяха да задържат лидерската позиция, което им осигури и първа победа за сезон 2017/18 в НБЛ – 81:71.