Рилски спортист измъкна победата в София

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа нов успех от началото на сезон 2017/18 в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при визитата си на Левски 2014 със 73:67 (26:16; 11:25; 16:11; 20:15).

Шелдън Джетър беше най-резултатен за победителите – 19 точки, Златин Георгиев и Дерек Райт добавиха съответно по 16 и 11 точки, а Травис Тейлър се отличи с „дабъл-дабъл“ – 10 точки и 10 борби.

Станимир Маринов вкара 19 точки за столичани, а Алекс Симеонов и Веселин Веселинов приключиха съответно с по 14 и 12 точки.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, след като в първите десет минути гостите от Самоков контролираха играта и поведоха с 10 точки – 26:16, но през втория период баскетболистите на Левски 2014 на свой ред поеха инициативата, и стигнаха до пълен обрат – 41:37 на почивката.

Третата четвърт премина равностойно при постоянна размяна на успешни атаки и към двата коша. Все пак, в решителните моменти на периода гостите използваха по-добре шансовете си и успяха да влязат в последния период с минимален аванс – 53:52.

Баскетболистите на Рилски спортист си подсигуриха успеха до голяма степен в първите минути на заключителната четвърт, когато възпитаниците на Людмил Хаджисотиров реализираха силна серия, с която достигнаха до двуцифрен аванс – 65:55.

В оставащите 5:50 минути до финалната сирена гостите успяха да удържат натиска на съперника и това им подсигури, и крайния успех в срещата – 73:67.