Ямбол с драматична победа срещу Спартак

Отборът на Ямбол записа победа в V кръг от редовния сезон в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Спартак (Плевен) с 99:97 (27:26; 17:30; 28:17; 27:24).

Александър Матушев беше най-резултатен за победителите – 22 точки, Петър Вукович и Шакил Калхун добавиха съответно по 15 и 13 точки, а Стоян Петков приключи с „дабъл-дабъл“ – 11 точки и 11 борби.

Николай Маринов отбеляза 23 точки за плевенчани, Димитър Маринчешки и Николай Титков добавиха по 19 точки, а Мартин Маринов се отличи с „дабъл-дабъл“ – 18 точки и 10 борби.

Двата отбора изиграха изключително равностойна първа четвърт, след която домакините от Ямбол имаха минимален аванс от 27:26, но през втория период баскетболистите на Спартак вдигнаха сериозно темпото и успяха да се откъснат напред с 12 точки – 56:44 на почивката.

Ямболии се завърнаха с пълна сила в двубоя през третата четвърт, след като възпитаниците на Иван Чолаков свалиха изоставането си до само една точка – 72:73, което предвещаваше изключително интересна последна четвърт.

Домакините поведоха на старта на последната част – 76:73 след точни стрелби на Калхун, но веднага след това Мартин Маринов наниза тройка за 76:76. Ямбол отново успя да поведе с разлика от 5-6 точки, но в самия край плевенчани пак се добраха до равенството – 97:97 и всичко трябваше да се решава в последните 28 секунди.

В оставащото време двата треньори взеха по едно прекъсване, като наставления на Иван Чолаков дадоха резултат, след като Матушев вкара две точки, а в последната атака в мача Коев изпусна от тройката и Ямбол се поздрави с крайния успех – 99:97.