Рилски спортист разби Академик Бултекс 99

Отборът на Рилски спортист (Самоков) спечели дербито на VI кръг от редовния сезон в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 91:68 (18:19; 25:18; 25:22; 23:9).

Игор Кесар се отличи с „дабъл-дабъл“ за победителите – 18 точки и 10 борби, а Брендън Браун и Евгени Хаджирусев добавиха съответно по 17 и 14 точки.

Васил Бачев беше най-резултатен за пловдивчани – 21 точки, а Шакир Смит завърши със 17 точки.

Първата четвърт бе изключително равностойна и след 10 минути гостите имаха минимален аванс от една точка – 19:18.

След това инициативата бе изцяло в ръцете на баскетболистите на Рилски спортист, като момчетата на Людмил Хаджисотиров бързо натрупаха преднина, която се запази до края и последния съдийски сигнал прозвуча при 91:68 в полза на самоковци.