100 години ски спорт в България

Берое нанесе първа загуба на Балкан след обрат в Ботевград

Берое постигна късен обрат и надви Балкан с 94:86 (11:23, 26:29, 29:23, 28:11) в мач от шестия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ), с което старозагорци изравниха по точки шампионите. Тези два отбора и Рилски спортист са с по една загуба от началото на сезона, а Левски Лукойл е перфектен на върха с шест успеха.

Тройка на Станислав Цонков за 17:11 даде начало на серия от 12 безответни точки в полза на Балкан в края на първата и началото на втората четвъртина, благодарение на което ботевградчаните си осигуриха рано огромен аванс. Те се оттеглиха на почивка с 15 точки преднина, но Берое стопи разликата до девет преди началото на последната част в "Арена Ботевград". Заралии се придвижваха постепенно до актива на Балкан с течение на времето и нанесоха своя удар малко над две минути преди края. Остин Прайс и Иван Лилов вкараха тройки през 21 секунди и Берое поведе с 85:82, а разликата бе съкратена само с точка след кош и пропуск на Секулович от нарушение.

Беройци обаче затвърдиха доминацията си в края с тройка на Деян Карамфилов за 88:83, което на практика сложи край на битката в този мач. Лилов завърши мача с 6 тройки и 25 точки за Берое, а Димитър Димитров отбеляза 21 за Балкан.

БАЛКАН - БЕРОЕ 86:94 (23:11, 29:26, 23:29, 11:28)

БАЛКАН: Джордан Калахан 8, Ивко Ивков, Станислав Цонков 10, Димитър Димитров 21, Михайло Секулович 21 (Дайшон Найт 7, Крис Минков 7, Марко Радонич 6, Кени Хол 10, Алекс Симеонов 5, Марин Маринов)

БЕРОЕ: Реджър Дауъл 20, Остин Прайс 17, Иван Лилов 25, Станислав Ваклинов 2, Трей Моузес 4 (Деян Карамфилов 11, Ивайло Тонев 6, Антъни Уокър 9)