Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Георги Давидов: Основни единици в нашия отбор не дадоха това, което могат

Треньорът на А1 Академик (София) Георги Давидов имаше критики към част от играчите си, след като "студентите" загубиха със 78:1011 от Балкан (Ботевград) в мач от редовния сезон на НБЛ. Ето какво сподели наставникът след поражението в "Арена Ботевград".

"Мачът се играе от четири части. Играем срещу много опитен отбор, въпреки че имат кадрови проблеми, те си остават добри състезатели с много добър треньор, така че ние имахме своите надежди. Играхме добре първото полувреме, но в третата част нямаш право да влизаш по този начин. Получава се тенденция и трудно можеш да се върнеш в мача срещу толкова класен тим. Все пак това е шампионът на България. Това е основната причина. Естествено, те са по-опитни състезатели, играят по-умно в защита. Ние не можем да разчитаме толкова бързо ситуациите на този етап от нашето развитие и закономерно резултатът е такъв. За съжаление основни единици в нашия отбор не дадоха това, което могат за пореден мач. От тази гледна точка имаме потенциал, дано скоро време да се изяви", бе анализът на Давидов.