Трей Йънг изригна с 50 точки и поведе Атланта към впечатляваща победа срещу Маями

Плеймейкърът на Атланта Хоукс Трей Йънг отбеляза рекордните в кариерата си 50 точки и изведе “Ястребите” до победа у дома срещу Маями Хийт със 129:124. Йънг бе доста ефективен, като реализира 12 от 25-те си стрелби от игра. Той бе 8-15 от зоната за три точки и 18-19 от линията за наказателни удари. 21-годишният пойнт гард, който в неделя записа първото си участие в Мача на звездите в НБА, отбеляза 17 от всичките си точки в последната четвърт на двубоя, в която Атланта надигра категорично съперника си с 39:27. Йънг влезе в мача със средно по 29.7 точки на мач и представянето му снощи бе още едно свидетелство за феноменалния втори сезон на младия талант в НБА.

Ди’Андре Хънтър и Кевин Хъртър добавиха по 17 точки за победата на Хоукс, а голямата звезда на “Горещите” Джими Бътлър се отчете със 17 точки, 8 борби и 9 асистенции, но бе точен в само 6 от 18-те си стрелби от игра. Страхотен мач за Маями направи центърът Бам Адебайо - 28 точки, 19 борби, 7 асистенции и 3 откраднати топки, но усилията му се оказаха недостатъчни и “Горещите” не успяха да удържат победата.

Маями остава на четвърто място в Източната конференция с 35 победи и 20 загуби. Атланта пък заема предпоследната 14-а позиция на Изток с 16 победи и 41 поражения.

Лидерът на Изток Милуоки Бъкс, който е и с най-добрите показатели в цялата лига, надигра със 126:106 като гост Детройт Пистънс. Суперзвездата Янис Адетокумбо записа 33 точки и 16 борби за “Елените”, а Крис Мидълтън добави 28 точки за Бъкс, които са с 47 победи и 8 поражения. Крисчън Уууд бе най-резултатен за Пистънс с 18 точки от пейката, а Детройт е 12-и на Изток с 19 успеха и 39 загуби.

Джеймс Хардън и Ръсел Уестбрук отбелязаха общо 50 точки (29 Хардън и 21 Уестбрук) за победата на Хюстън Рокетс със 135:105 над домакина Голдън Стейт Уориърс. Уестбрук бе отстранен от игра в последната четвърт за второ техническо нарушение.
Ццентърът Джоел Ембийд пък изригна с 39 точки и 16 борби за победата на Филаделфия Севънтисиксърс срещу гостувалия Бруклин Нетс със 112:104 след продължение. В другите две срещи, които се изиграха снощи Сакраменто Кингс надви у дома Мемфис Гризлис със 129:125, а Шарлот Хорнетс срази като гост Чикаго Булс със 103:93.