Чиликов и Телкийски дебютираха със загуба от Марица

Новакът във Втора лига Марица победи Оборище (Панагюрище) с 1:0 в контролна среща. Двубоят се игра на стадион „Марица“ при много горещо време. Георги Кабаков ръководи срещата, която започна с около 20 минути по-късно поради закъснение на тима на Панагюрище. Гостите бяха водени от Георги Чиликов и помощника му Димитър Телкийски, които дебютираха със загуба начело на Оборище.

Мениджърът на Марица Стоян Димитров използва два различни състава за двете полувремена. Двубоят на няколко пъти бе прекъсван за кратки почивки заради горещото време.

Срещата започна добре за домакините, които създадоха няколко опасности. В 4-ата минута Джунейт Яшар отправи неточен удар, а малко по-късно отново той стреля от пряк свободен удар, но Росен Андонов улови. В края на първата част Георги Нетов имаше възможност да изведе панагюрци напред. Втората част започна с отлични спасявания на Илия Николов, който на четири пъти спаси вратата си от гол, като два от ударите по посока на вратата му бяха доста сериозни. В 60-ата минута Николай Колев центрира в наказателното поле, където Борислав Караматев засече с хубав удар откри резултата в полза на Марица.

Пет минути по-късно Рангел Игнатов стреля от дъгата на наказателното поле, но стражът на Оборище улови. До края на двубоя двата тима не отбелязаха друго попадение и Марица спечели. Двата тима ще се срещнат отново в мач от Втора лига още в началото на шампионата - в края на месец юли.

Това бе втори двубой, в който “жълто-сините” не допускат поражение. В първата си контрола Марица завърши 1:1 срещу елитния Верея, като старозагорци изравниха чак в края на мача.

Съставът на Марица:

Илия Николов, Мирослав Пушкаров, Самер Алхусеин, Атанас Ташолов, Алил Кардашев, Христо Янчев, Петър Чалъков, Джунейт Яшар, Димитър Юруков, Даниел Спасов, Венцислав Гюзелев. “Марица” второто полувреме: Илия Николов, Никола Марин, Атанас Ташолов, Христо Стамов, Атанас Пашалиев, Николай Колев, Борислав Караматев, Петър Чалъков, Иван Кирев, Рангел Игнатов, Георги Георгиев