Оборище си тръгна с три точки от Гълъбово

Отборът на Оборище (Панагюрище) победи с 2:1 като гост Ботев (Гълъбово) в мач от 12-ия кръг на Втора лига. Домакините откриха резултата още в петата минута, когато Антонио Георгиев се разписа, но съвсем скоро Фернандо Енрике изравни с удар с глава за Оборище.

Броени минути след почивката влезлият като резерва Ерай Карадайъ оформи крайния успех за панагюрци след разбъркване в наказателното поле и удар от близо.

С успеха си днес Оборище вече е на шеста позиция с актив от 20 точки. Ботев от своя страна вече три мача няма успех и се смъкна до девето място със 17 точки.