Несебър излъга Нефтохимик в Морското дерби

Отборът на Несебър постигна много важна победа в гостуването си на Нефтохимик Бургас, налагайки се своя опонент с 1:0. Единственото попадение в срещата падна в 19-ата минута и бе дело на Радослав Апостолов, който се възползва от неразчетено изчистване на Цветан Филипов.

През по-голямата част на срещата двата тима играха равностойно, а домакините от Нефтохимик опитаха да упражнят финален натиск, от който обаче не се стигна до изравнително попадение.

С този успех Несебър се изкачи на 5-та позиция, изпреварвайки тима на Ботев (Гълъбово), който е със среща по-малко. “Шейховете” пък са сигурният напускащ втория ни ешелон, оставайки на последната позиция с актив от 7 точки.