Шок за Миньор! Септември (Симитли) отнесе "чуковете" в Перник (видео+галерия)

Отборът на Миньор (Перник) допусна изключително тежко поражение с 0:3 от Септември (Симитли) в голямото дерби от 15-ия кръг на Югозападна Трета лига. Попаденията за гостите реализираха Борислав Хазуров (29, 66) и Марио Топузов (45+4).

78 Миньор (Перник) - Септември (Симитли)

С този успех играчите на Спас Стоименов се доближиха на само точка от първото място, което все още се заема от Миньор. Това бе първо поражение за перничани от началото на сезона. Серията без загуба за Септември обаче продължава в третото ниво на българския футбол.

Първата голова ситуация се откри пред вратата на гостите. Павлин Чиликов засече с глава центриране от корнер, но ударът му премина на сантиметри от целта. Секунди по-късно главният съдия Николай Йорданов направи огромна грешка, след като Марио Топузов вкара атрактивен гол от воле, но реферът го отмени и даде нарушение извън границата на наказателното поле на тима от Симитли.

В 29-ата минута Марио Топузов спечели дузпа, която бе направена от Aнтон Славчев. Зад топката застана Борислав Хазуров, който не остави шанс на Даниел Леонтиев.

Секунди след попадението феновете на "чуковете" започнаха да хвърлят бутилки към терена, но стрелецът на тима Калоян Йосифов успя да успокои привържениците на тима и дербито продължи.

Последваха няколко опасни атаки на домакините, но на два пъти Стивън Милчев не успя да изравни резултата в Перник.

В продължението на първата част Септември стигна до втори гол. В негов автор се превърна Марио Toпузов. Атакуващият футболист засече с глава прекрасно центриране от десния фланг.

В 54-ата минута "чуковете" бяха близо до гола, но гредата спаси Чарлз Тейлър.

В 66-ата минута играчите на Септември вкараха трети гол. Борислав Хазуров бе изведен очи в очи с Леонтиев, а опитният стрелец не пропусна да забие своя втори гол в битката.

В 75-ата минута домакините направиха отлична комбинация отдясно, която завърши с центриране по земя към Даниел Гогов, който обаче стреля твърде неточно.

Пет минути преди края на срещата Владимир Гогов можеше да вкара четвърти гол, но Даниел Леонтиев се намеси изключително майсторски. Това бе и последната ситуация в голямото дерби от кръга.

В следващия кръг "жълто-черните" гостуват на Беласица в Петрич, а Септември приема Кюстендил.

МИНЬОР (ПЕРНИК) - СЕПТЕМВРИ (СИМИТЛИ) 0:3