Много важен успех за Марек в Трета лига

След много слаби резулати, неприятности и оставки отборът на Марек най-после зарадва своите фенове. Дупнишкият тим победи като гост с 1:0 Пирин (Рз) в среща от 16-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Двубоят на тежкия терен в Разлог започна с пропуск на Димитър Владимиров от Марек, а в тези начални минути Марек стоеше добре на терена. Постепенно домакините се активизираха и дори уцелиха гредата в 22-ата минута. Тогава от пряк свободен удар стреля бившият играч на дупничани Николай Хаджиниколов. В 30-ата минута Марек извади късмет, след като от непосредствена близост Цветан Варсанов не улучи опразнената врата на Пламен Младенов.

Дупничани започнаха силно втората част и в 54-ата минута поведоха в резултата. Чечев изведе отдясно Веселин Любомиров и крилото на гостите с рязък шут по диагонала матира вратаря Благой Стоянов. Пирин опита да натисне и да върне гола, но Марек се отбраняваше организирано и опази вратата си суха, за да измъкне първата си победа на чужд терен в първенството.

Така двата отбора си размениха местата в класирането. Марек вече е 14-и с 12 точки, а Пирин е на 15-о място с 10 точки.