Ботев (Враца) съсипа Арда от статични положения (видео)

Отборът на Ботев (Враца) победи с 3:1 Арда в първия мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Играчите на Антони Здравков се възползваха отлично от три статични положения и след тях стигнаха до попаденията. Аласан Н’Диайе, Петко Ганев и Даниел Генов бяха точни. За гостите пък се разписа националът Светослав Ковачев.

Като цяло домакините демонстрираха по-голямо желание за успех и търсеха повече победата. Врачани дадоха надежди на феновете си, че могат да очакват по-добро представяне през пролетта в сравнение с есенната си продукция и заслужено стигнаха до трите точки. Арда от своя страна записа втори разочароващ резултат след подновяването на шампионата, след като в първия кръг след подновяването на двубоите загуби като домакин от Славия. Играчите на Стамен Белчев сериозно намалиха шансовете си за влизане в първата шестица след първите си две срещи от пролетта.

Резултатът бе открит от домакините още в третата минута на срещата. При едно центриране от ъглов удар топката бе продължена от Илия Миланов към оставения непокрит Аласан Н'Диайе и новото попълнение на врачани се разписа с глава.

В 19-ата минута гостите изравниха. Емил Мартинов изведе Светослав Ковачев на чиста позиция. Младокът се пребори с Венци Керчев и след това прокара кълбото покрай Христо Митов.

Седеми минути по-късно обаче Ботев отново излезе напред. При едно центриране на Том топката рикошира в Матеус Леони и така Петко Ганев се оказа на чиста позиция в наказателното поле. Бранителят не се забави и веднага прати кълбото в мрежата за 2:1.

В 35-ата минута Арда бе близо до ново изравняване. Спас Делев изпълни отлично пряк свободен удар от близо 30 метра, но страничният стълб спаси Митов.

В 63-ата минута дойде трети гол за домакините. Отново центриране от корнер на Том и този път Даниел Генов засече с глава, за да донесе трети гол за Ботев. До края на мача Ботев можеше да стигне и до четвърти гол от статично положение, но удар с глава на Ганев срещна гредата.

Така Ботев (Враца) пое глътка въздух и се връща в борбата за избягване на баражите за оставане. Врачани все още са предпоследни в подреждането, но спасителното 11-о място вече е само на две точки. Играчите на Антони Здравков са със 17 точки, докато Царско село, който в момента заема първата сигурна позиция в efbet Лига е с 19, но и мач повече.

Арда от своя страна вече пет поредни мача няма успех и към момента е на девета позиция. Тимът от Кърджали е с 28 точки, докато шестият Черно море е с 32 и мач по-малко.