Балкан оглави еднолично класирането след победа над Левски Лукойл

Балкан (Ботевград) победи Левски Лукойл със 77:71 (13:21, 25:23, 24:15, 15:12) и по този начин оглави еднолично класирането в НБЛ. Шампионите и "сините" имаха равен баланс преди днешния мач, но след успеха на "зелените" днес те са с баланс 15-1, докато столичани вече са с 14-2.

Началото в “Арена Ботевград” бе нискорезултатно и двата тима бяха разделени само от точка при 8:9 и 3:35 минути оставащи до края на първата четвърт. Балкан поведе за кратко с 11:9, но Левски Лукойл завърши частта по-добре, за да поведе с 13:21 след серия от 12-2. Столичани задържаха инерцията и бързо след подновяването на играта имаха и първата си двуцифрена преднина - 23:33 след малко повече от три минути баскетбол във втория период. “Сините” запазиха водачеството до почивката, но балканци дадоха надежда на пълните трибуни, след като успяха да съкратят пасива си до 38:44 след едно полувреме.

Домакините изиграха най-стабилната си четвърт и в двете фази на играта досега през мача, допускайки само 15 точки в коша си в третите 10 минути. Така преди финалната четвъртина баскетболистите на Йовица Арсич имаха преднина от 62:59 срещу съперниците си, водени от Константин Папазов. Гостите догонваха в резултата през цялата последна част в Ботевград, като на два пъти съумяваха да изравнят, но Балкан направи серия от 9-0 след 66:66 и повече не погледна назад, за да се стигне до и успех за шампионите със 77:71.

Дайшон Найт с 20 точки бе най-резултатен за Балкан, Кейси Бенсън дебютира с 13 за ботевградчани, а Крис Минков се размина с “дабъл-дабъл” - 12 точки и 9 борби.

Брендън Йънг вкара 16 точки за Левски Лукойл, Данило Тасич добави 14 точки при първата си среща с екипа на “сините”, а Райън Райт реализира 12 точки.

БАЛКАН (БОТЕВГРАД) - ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ 77:71 (13:21, 25:23, 24:15, 15:12)

БАЛКАН (БОТЕВГРАД): Дайшон Найт 20, Марко Радонич 9, Крис Минков 12, Димитър Димитров 7, Кени Хол 8 (Кейси Бенсън 13, Михайло Секулович 2, Алекс Симеонов 4, Марин Маринов, Станислав Цонков 2)

ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ: Асен Великов 2, ЧавдаР костов 4, Христо Захариев 6, Данило Тасич 14, Райън Райт 12 (Ричард Амарди, Брендън Йънг 16, Йордан Минчев 11, Венцислав Петков 6)