Новак Джокович гази в Мелбърн, Сандгрен елиминира №8 Беретини

Седемкратният шампион и защитаващ титлата си Новак Джокович (Сърбия) в лекота се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Сърбинът, който е поставен под номер 2 в схемата, победи във втория си мач от турнира участващия с "уайлд кард" Тацума Ито (Япония) с 6:1, 6:4, 6:2 за 96 минути.

Джокович Сърбинът загуби сет в първия кръг срещу Ян-Ленард Щруф, но сега не допусна подобно нещо срещу световния №146. Той направи пет пробива в мача, който се игра при доста ветровито време.

"Беше борба до края. Условията бяха тежки. Вятърът може да ви изведе от зоната на комфорт много бързо", коментира сърбинът.

В третия кръг Джокович ще играе срещу друг японец Йошихито Нишиока, който елиминира Дан Евънс (Великобритания) с 6:4, 6:3, 6:4.

Шестият поставен в схемата Стефанос Циципас (Гърция) продължава напред в турнира без игра след отказ на съперника му Филип Колшрайбер поради контузия. Германецът е с мускулно разтежение.

В третия кръг Циципас ще играе срещу Милош Раонич (Канада), който елиминира Кристиан Гарин (Чили) с 6:3, 6:4, 6:2.

Американецът Тенис Сандгрен елиминира номер 8 в схемата Матео Беретини (Италия) във втория кръг.
Сандгрен спечели мача със 7:6(7), 6:4, 4:6, 2:6, 7:5 за три часа и половина.

В решителния пети сет американецът направи пробив в 11-ия гейм и при свой сервис затвори мача с гейм на нула.

Следващият съперник на Сандгрен ще бъде Сам Куери (САЩ), който победи Ричардас Беранкис (Литва) със 7:6(2), 4:6, 6:4, 6:4, след като наниза 26 аса.