РБ (Лайпциг) отнесе Шалке и се държи близо до върха

РБ (Лайпциг) завърши една много успешна седмица, след като отнесе Шалке 04 с 5:0 като гост. Преди няколко дни тимът на Юлиан Нагелсман си тръгна с победа от Лондон, където спечели с 1:0 при гостуването си на Тотнъм в мач от осминафиналите на Шампионската лига.

Миналия сезон Шалке бе най-слабият домакин в Бундеслигата, но през този се представя доста по-добре пред собствените си фенове. Днес тимът загуби за първи път на “Фелтинс Арена” след 10 поредни мача без поражение.

Още в първата минута отборът от Лайпциг поведе след мощен удар на Забитцер. Той получи топкато от Тимо Вернер и разстреля Нюбел, който можеше да се намеси и по-добре. Шалке, който през първия полусезон победи този съперник с 3:1, опита да отговори. Домакините владееха топката в големи периоди, но не стигаха до голови ситуации.

След половин час игра гостите пропуснаха няколко великолепни възможности да увеличат преднината си. Първо Вернер стреля, но ударът бе отклонен, след то Забитцер прати топката високо над вратата. Малко по-късно отново Забитцер пропусна, а след него и Шик стреля неточно.

Отборът на Нагелсман продължи да доминира и през второто полувреме, но успя да реализира следващите си положения. Вернер отбеляза 21-ия си гол в Бундеслигата за този сезон в 61-ата минута. Той получи топката от Нкунку, влезе в наказателното поле и със силен удар удвои аванса на Лайпциг. За Вернер това бе 88-и гол в 147 мача за тима, с което се изравни по голове с Даниел Фран на върха на вечната ранглиста на клуба.

Халщенберг направи резултата 0:3, след като засече с глава центриране на Нкунку. Гостите продължиха да нападат и да бележат. Привлеченият през януари Анхелиньо се нареди сред голмайсторите, след като премина двама защитници и с диагонален удар прати топката покрай Нюбел. В края и Емил Форсберг се разписа. Той получи топката от Нкунку, който записа четвърта асистенция в мача.