Нов звучен шамар за Бешикташ (видео)

Шампионът Бешикташ вече в три поредни мача в Сюпер лиг няма победа. Снощи “черните орли” загубиха гостуването си на Генчлербирлиги с 1:2 и ако тази вечер водачът Галатасарай спечели срещу Коняспор, разликата между двата тима ще стане цели 9 точки.

Ведат Мурики даде аванс на Генчлербирлиги в 16-ата минута с добавка отблизо. В началото на второто полувреме Райън Бабел вдигна високо крак и ритна футболист на домакините, за което получи директен червен картон. В 73-ата минута топката щастливо се озова на крака на Александър Шчекич и той се разписа за 2:0. Малко преди края Рикардо Куарешма бе фаулиран в наказателното поле, а Дженк Тосун реализира дузпата и направи загубата на гостите по-почетна.

Бешикташ има 14 точки, а Галатасарай е начело с 19. Генчлербирлиги е едва на 15-а позиция със 7 точки.

ГЕНЧЛЕРБИРЛИГИ - БЕШИКТАШ 2:1
1:0 В. Мурики (16)
2:0 А. Шчекич (73)
2:1 Дж. Тосун (87) д.