Пацо Илиев не допусна гол срещу Сепси

Отборите на Сепси и Астра не излъчиха победител в срещата помежду си от 14-ия кръг на първенството на Румъния. Двубоят завърши 0:0. Цял мач за гостите записа българският национал Пламен Илиев, който направи пореден силен мач за своя тим и не допусна попадение във вратата си.

Пацо Тигъра имаше повече работа през първото полувреме, когато на няколко пъти трябваше да се намесва след удари на съперникови футболисти. През втората част Астра имаше по-добрите възможности, но и гостите не намериха път към вратата на съперника.

Това бе 6-ти пореден мач без победа за Сепси, но тимът поне спря серията си от 3 поредни загуби. Със спечелената точка отборът вече има 11 и се изкачи до 12-ата позиция във временното класиране.

Астра пък събра актив от 24 точки и се намира на 4-ата позиция в таблицата, като изостава на 8 зад лидера ЧФР Клуж.