АПОЕЛ превзе върха в Кипър, Миланов отново не игра

Отборът на АПОЕЛ (Никозия) постигна ценна победа с 2:1 нас АЕЛ (Лимасол) в отложен мач от 2-ия кръг на първенството на Кипър, който се изигра днес. С тази победа домакините се изкачиха на върха във временното класиране, макар все още да имат мач по-малко от съперниците си.

Българинът Живко Миланов пък за пореден път не попадна в сметките на треньора Йоргос Донис и дори не бе в групата за мача.

Гостите първи взеха преднина в мача с гол на Кевин Лафранс в 43-ата минута, но радостта им бе твърде кратка и в 45-ата минута Микаел Поте изравни. В 77-ата минута пък Нуно Мораиш от дузпа донесе победата на тима от Никозия.

Така АПОЕЛ вече има актив от 45 точки и излезе на 1-ата позиция във временното класиране. АЕЛ пък се намира на 5-ото място с 36 точки.