Университатя записа ценен успех без Иванов

Отборът на Университатя (Крайова) записа ценна победа в дербито с Виторул от 11-ия кръг на румънската Лига 1. Домакините се наложиха с 3:1 след обрат. Българинът Антони Иванов обаче остана на резервната скамейка и не се появи в игра в този мач.

Виторул пръв откри резултата в 8-ата минута с попадение на Чиру след асистенция на Ривалдиньо.

След това обаче Университатя успя да обърне нещата в своя полза за по-малко от 10 минути в края на първото и началото на второто полувреме. Точни за тима от Крайова бяха Чикаладу в 44-ата, Колич в 45-ата и Балаша в 53-ата минута.

С тази победа Университатя излезе на втората позиция с 22 точки, изпреварвайки Виторул, който вече е 3-и с 21 точки. Водач е ЧФР Клуж с 24 точки в актива си.