Чорбаджийски не игра, но ФКСБ победи тима на Велев

ФКСБ победи с 2:1 Сепси в домакинството си от 15-ия кръг на Лига 1 на Румъния. Очакваното българско дерби не се получи, тъй като Божидар Чорбаджийски не бе в групата на състава от Букурещ, тъй като е наказан. За гостите Стефан Велев започна като титуляр, но бе заменен в 81-ата минута от Дякону.

Гостите първи поведоха в мача чрез Каранович в 27-ата минута и се оттеглиха с преднина на полувремето.

През втората част обаче ФКСБ направи обрат за четири минути. Първо Гнохере изравни от дузпа в 56-ата минута, а Танасе се превърна в герой за своя тим, вкарвайки победния гол в 60-ата минута=

В друг мач от кръга Волунтари загуби с 1:2 от Ботошани. Българският вратар на домакините Божидар Митрев не влезе в игра и изгледа срещата от скамейката.

След този кръг ФКСБ заема 8-ата позиция с 21 точки, докато Сепси е на 10-ото място с 16 точки. Волунтари пък е на дъното на класирането с едва 7 точки, докато Ботошани заема 6-ото място с 22 точки. Водач е ЧФР Клуж с 30 точки.