Китанов остана на пейката при разгромна победа на Астра

Отборът на Астра (Гюргево) записа разгромна победа с 4:0 над Политехника (Яши) в домакинството си от 15-ия кръг на Лига 1 на Румъния. Българският вратар на домакините Георги Китанов бе оставен на пейката в този двубой и не се появи в игра.

Астра поведе в 27-ата минута чрез Будеску, но разгромният резултат се получи едва в края на мача, когато гостите вече бяха с 10 души на терена, след като Кристя бе изгонен в 45-ата минута за втори жълт и червен картон.

Георге удвои в 76-ата минута, а отново Будеску направи резултата класически в 81-ата минута. Отново Георге пък оформи крайното 4:0 в 86-ата минута.

С тази победа Астра е на 3-ото място в класирането с 25 точки. Политехника пъ се намира на 8-ата позиция с 21 точки.