Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Университатя мачка без Антони Иванов, Буш отново бележи

Антони Иванов остана на пейката за Университатя (Крайова), а отборът му постигна впечатляваща победа при гостуването си на Политехника (Яш). "Студентите" спечелиха с 5:2 и се доближиха само на 3 точки от водача ЧФР Клуж, който вчера стигна само до нулево равенство срещу Виторул (Констанца).

Луис Ниту, Александру Чикалдау и Михай Балаша осигуриха солиден аванс на Университатя още до средата на първото полувреме. Козмин Фрасинеску и Мануел Де Ириондо върнаха интригата в след почивката, но в края Никушор Банку и Елвир Колич направиха победата на гостите повече от убедителна.

В друг мач от 25-ия кръг Газ Метан се наложи с 3:2 над Академика (Клинчени). Едно от попаденията за гостите вкара добре познатият у нас Серджиу Буш, който вече има 9 гола през сезона и е сред лидерите в листата на стрелците.

В класирането води ЧФР Клуж с 49 точки, пред Университатя с 46 и ФКСБ с 43.