Валенсия разкъса Севиля и диша във врата на Барса (видео)

Отборът на Валенсия изигра поредния си блестящ мач в Примера, като днес разби с 4:0 гостуващия Севиля в дуел от деветия кръг. С успеха “прилепите” на Марселино Гарсия Торал затвърдиха второто си място и вече са само на точка зад Барселона, като каталунците играят по-късно. Гонсало Гуедеш (43 и 90), Симоне Дзадза (51) и Санти Мина (84) развенчаха момчетата на Едуардо Берицо, които понесоха нов безжалостен удар тази седмица след фиаското в Москва с 1:5. Любопитното е, че Валенсия вече има 25 вкарани гола и за момента няма равен в Испания по този показател.

Първото полувреме беше двуостро и с динамични акции към двете врати. Домакините бяха малко по-дейни и усилиха мощта си малко преди почивката. Гонсало Гуедеш и Луис Муриел първи застрашиха двамата вратари с удари във втората и третата минути. В 11-ата Симоне Дзадза стреля неточно след комбинация между Гуедеш и Карлос Солер.

В 35-ата Солер направи запознящ се дрибъл в наказателното поле и с два финта препарира Серхио Ескудеро. При последвалото центриране Родриго Морено пробва много трудна задна ножица и прати топката доста високо. В 43-ата Гуедеш реализира изключително красиво попадение за валенсианци. Португалецът тръгна отляво, преодоля Симон Кяер и Гуидо Писаро, след което стреля много технично и фалцово към далечната сглобка - 1:0.

Второто полувреме се превърна в истински рецитал на “бяло-черните”. В 51-ата Дзадза получи топката с гръб към вратата, завъртя се и въпреки съпротивата на защитник шутира силно по земя към далечната греда. Топката влетя в мрежата до гредата - 2:0. Три минути по-късно Серхио Рико спаси шут на Родриго.

В 74-ата Гуедеш изведе превъзходно Родриго, голът изглеждаше сигурен, но нападателят пропусна. Две минути по-късно Муриел пропусна с глава. В 84-ата резултатът придоби класическо измерение. Брилянтният днес Гуедеш асистира на Мина, който не сбърка сам срещу вратаря. В 92-ата Гуедеш оформи крайното 4:0 след скоростна акция на домакините.