Новак в Примера с победа навън

Новакът в Примера дивисион Жирона спечели с 2:1 гостуването на Депортиво в Ла Коруня в последния мач от 9-ия кръг. Така Жирона изпревари днешния си съперник във временното класиране като се изкачи на 15-ото място с 9 точки, докато тимът от Ла Коруня е позиция по-долу с една точка по-малко.

Адай от дузпа даде аванс на гостите, но веднага след почивката Лукас Перес изравни също с удар от 11-те метра. Победата за Жирона донесе Порту в 71-ата минута.

В друг мач от кръга Реал Сосиедад завърши 1:1 с Еспаньол и прекъсна серията си от две поредни победи. Гостите от Барселона поведоха още в 9-ата минута с гол на Баптищао, а равенството беше възстановено от Ияраменди в 69-ата.