Лион се издъни срещу Монпелие

Олимпик Лион не успя да победи като домакин Монпелие - 0:0 в мач от 13-ия кръг на Лига 1. "Хлапетата" остават на 3-то място с актив от 26 точки, докато техният противник е 8-ми със 17 пункта. Олимпик Лион бе в серия от четири поредни победи и влезе като фаворит в мача.

Домакините тотално надиграха своя проотивник през първото полувреме. Усем Аур в 13-ата минута бе оставен сам срещу вратаря, но стреля в страни. Гнали Корне бе изпуснат от защитата на Монпелие в 33-ата минута, ударът му бе право във вратаря Бенжамен Лекомт. До края на полувремето Менфис Депай също пропиля добра възможност. Второто полувреме бе на по бавно темпо, но Олимпик Лион отново не се възползва от добри възможности.