Херта си издейства малко спокойствие

Разколебаният тим на Херта (Берлин), който до днес беше само на 3 точки от опасната зона, се справи с Хановер 96 в домакинството си от 16-ия кръг на Бундеслигата и ще изкара зимната пауза малко по-спокойно. Столичани надделяха с 3:1 в двубой, който можеше да завърши и с победа на гостите.

Положенията пред двете врати бяха в изобилие, но просто играчите на Херта показаха повече находчивост.

Още в 3-ата минута Ихлас Бебу излезе очи в очи с Руне Йорщайн, но стражът спаси.

До края на полувремето берлинчани дръпнаха с 2:0 след два гола на Саломон Калу (18’,45’) и това трябваше да подсигури успеха им.

Бебу обаче все пак намери начин да вкара и в 65-ата минута разликата вече беше само едно попадение.

Интригата се запази до 83-ата, когато младият Джордан Торунарига засече топката с глава, а технологията на голлинията отчете, че тя е преминала линията, преди Филип Тшаунер да успее да я избие.

Херта и Хановер 96 вече са съседи в класирането и през идния уикенд ще изиграят финалните си мачове за 2017 г.