Уверено начало за Емполи

Емполи започна новия сезон в Серия "А" уверено с успех с 2:0 над Каляри. Домакините на стадион "Карло Кастелани" не показаха колебания и вкараха по един гол във всяко полувреме, за да вземат трите точки.

Първо в 14-ата минута при едно центриране по земя във вратарското поле Капуто не успя да играе с топката, но тя стигна до Раде Крунич, който отблизо не сгреши за 1:0.

В 51-ата минута Франческо Капуто получи страхотен извеждащ пас в пеналта и хладнокръвно реализира за 2:0.

Така Емполи се поздрави с успеха. В следващия кръг тимът на Аурелио Андрецоли гостува на Дженоа. Каляри пък ще търси първия си успех като домакин на Сасуоло.